TK
Prawnicy wobec sytuacji Trybunału Konstytucyjnego, badania i ankieta
włącz czytnikRedakcja Obserwatora Konstytucyjnego otrzymała od Pana Kamila Stępniaka poniższy list, który publikujemy wraz z ze wstępem do Ankiety i linkiem do niej prowadzącym, gdyż nam także wydaje się, że warto poznać opinię prawników. Wprawdzie o sytuacji Trybunału wypowiadały się wszystkie właściwie środowiska prawnicze, jednak przeprowadzenie szerokiej ankiety może ujawnić ciekawe poglądy i postawy. Publikując więc ankietę Pana Kamila Stępniaka prosimy Czytelników Obserwatora, by zechcieli w niej się wypowiedzieć.
Szanowni Państwo,
jestem doktorantem w Katerze Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa UwB [Uniwersytet w Białymstoku - red. OK]. Obecnie prowadzę badania socjologiczno-prawne dotyczące opinii prawników, co do zmian zachodzących wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce oraz animozji wynikających z legislacyjnych zmian ustrojowych i proceduralnych tej instytucji. Poprzez przeprowadzenie badań ankietowych chciałbym dotrzeć do jak największej ilości prawników celem uzyskania jak najbardziej wiarygodnych wyników badań i opinii prawników. Myślę, że sprawa jest bardzo ważna, zarówno ze społecznego, jak i naukowego punktu widzenia.
Chciałbym Państwa poprosić o pomoc w upowszechnieniu mojej ankiety. Dlatego też chciałbym zapytać, czy byłaby możliwość opublikowania jej na Państwa stronie internetowej/ facebooku/ newsletterze lub w inny sposób? Byłoby to bardzo pomocne dla prowadzonych prac naukowych nad powyższą tematyką.
link do badań:
https://docs.google.com/forms/<wbr />d/e/1FAIpQLSc1ZDlU4yyay9ei_<wbr />QzdzDskLGi_T4OR8-<wbr />OL9CKUlQ7Bg2t-yg/viewform?c=0&<wbr />w=1
Prawnicy wobec sytuacji Trybunału Konstytucyjnego
Poniższe badania socjologiczno-prawne dotyczą opinii związanej z sytuacją Trybunału Konstytucyjnego w Polsce oraz problemów wynikających z propozycji zmian ustrojowych i proceduralnych wokół tej instytucji. W niniejszej ankiecie szczególny nacisk położony został na opinię przedstawicieli zawodów prawniczych, naukowców, a także studentów wydziałów prawa w całej Polsce. Badanie ma na celu ukazanie pełnego obrazu stanowiska środowiska prawniczego w stosunku co do prowadzonych prac legislacyjnych. Ankieta jest całkowicie anonimowa, a do jej wypełnienia zachęcam sędziów, radców prawnych, adwokatów, notariuszy, komorników (oraz aplikantów tych zawodów), pracowników naukowych, magistrów prawa, prawników w instytucjach rządowych, samorządowych oraz studentów wydziałów prawa, a także przedstawicieli innych profesji zajmujących się prawem.
Wyniki ankiety zostaną opublikowane w formie artykułu naukowego. W razie pytań, bądź zainteresowania wynikami badań zapraszam do kontaktu pod adresem: badaniaprawne@gmail.com
Bardzo dziękuję za zainteresowaniem badaniem i wzięciem w nim udziału.
Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.
Artykuły powiązane
Brak art. powiąznych.
Załączniki
Komentarze
Polecane
-
Oświadczenie Andrzeja Rzeplińskiego, prezesa Trybunału Konstytucyjnego
Andrzej Rzepliński -
Kaczorowski: Mitteleuropa po triumfie Trumpa
Aleksander Kaczorowski -
Piotrowski: Trybunał Konstytucyjny na straży wolnych wyborów i podstaw demokracji
Ryszard Piotrowski -
Prawnicy wobec sytuacji Trybunału Konstytucyjnego, badania i ankieta
Kamil Stępniak -
Skotnicka-Illasiewicz: Młodzież wobec Unii w niespokojnych czasach
Elżbieta Skotnicka-Illasiewicz
Najczęściej czytane
-
O naszym sądownictwie
Jan Cipiur -
Przepraszam, to niemal oszustwo
Stefan Bratkowski -
iACTA alea est
Magdalena Jungnikiel -
TK oddalił wniosek Lecha Kaczyńskiego dotyczący obywatelstwa polskiego
Redakcja -
Adwokat o reformie wymiaru sprawiedliwości
Rafał Dębowski
Brak komentarzy.