TK



TK: Stanowisko Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego

włącz czytnik
TK: Stanowisko Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego

My, Rada Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego wyrażamy swój protest przeciwko oburzającym praktykom politycznym podejmowanym w ostatnich tygodniach przez Prezydenta RP oraz większość sejmową, które w naszej ocenie są rażącym naruszeniem jeżeli nie obowiązującego ładu prawnego, to z pewnością zasad kultury politycznej.

Czynimy to w obawie, że działania te mogą prowadzić do dewastacji ładu demokratycznego w Polsce, a w dalszej konsekwencji być może do destabilizacji sytuacji wewnętrznej w kraju.

Mamy przy tym na uwadze misję, którą nam powierzono, a która nie ogranicza się jedynie do pełnienia "usług edukacyjnych", lecz w duchu tradycji inteligencji polskiej zobowiązuje nas do aktywnej postawy względem przyszłości kraju oraz losów zawierzającej nam swoje wykształcenie i wychowanie młodzieży.

Oświadczenie Rady Wydziału poprzedzone jest poniższym listem:

Szanowny Pan
prof. zw. dr hab. Andrzej Rzepliński
Prezes Trybunału Konstytucyjnego

Szanowny Panie Prezesie,
w załączeniu przesyłam treść stanowiska zajętego przez Radę Wydziału Filologicznego na posiedzeniu w dniu 3 grudnia 2015r. Jako uczeni, nauczyciele młodego pokolenia Polaków, a przede wszystkim jako obywatele Rzeczpospolitej Polskiej wyrażamy swoje zaniepokojenie tempem rozwoju sytuacji politycznej w naszym kraju. Chcielibyśmy, aby podejmując decyzje, które mogą być ważne dla naszej Ojczyzny wziął Pan pod rozwagę również nasze zdanie.
z wyrazami szacunku
prof. UG, dr hab. Andrzej Ceynowa
Dziekan Wydziału Filologicznego

Trybunał Konstytucyjny

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze

Brak komentarzy.