TK12 premierów na rzecz wzrostu

Dowgielewicz| Tusk| UE

włącz czytnik

Premier Donald Tusk wraz z 11 szefami państw UE, m.in. Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwecji, Hiszpanii, podpisał się pod listem do szefa Rady Europejskiej i przewodniczącego Komisji Europejskiej, w którym przedstawiony jest plan na rzecz wzrostu gospodarczego w Europie.

Obywatele i przedsiębiorcy muszą stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom od lat. Podczas gdy wiele kluczowych gospodarek z którymi konkurujemy wychodzi z globalnego kryzysu, droga do ożywienia gospodarczego Europy jest znacznie trudniejsza, biorąc pod uwagę turbulencje na rynku finansowym i problem zadłużenia. 

Jak poinformował na konferencji prasowej w Warszawie minister ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz, propozycja przewiduje m.in. otwarcie sektora usług, wzmocnienie jednolitego rynku, utworzenie do 2015 roku jednolitego rynku cyfrowego, ustanowienie europejskiego obszaru badań naukowych.

Przywódcy piszą przed szczytem UE, że spotkają się w Brukseli w niepewnym momencie dla europejskich gospodarek. Zwracają uwagę, że zatrzymał się wzrost gospodarczy, ale rośnie bezrobocie.

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Artykuły powiązane

Brak art. powiąznych.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze

Brak komentarzy.