TK...i Premier

Konstytucja| Premier| Trybunał Konstytucyjny

włącz czytnik
...i Premier
Przemawia premier D. Tusk. Foto: Jan Bogacz/Archiwum TK

Zmiany w konstytucji - tak, ale tylko, gdy są powodowane ewidentną potrzebą - mówił w wystąpieniu przed Trybunałem Konstytucyjnym premier Donald Tusk. Dodał, że zgadza się z prezydentem co do potrzeby rozwagi przy zmianach.
Podczas dorocznego zgromadzania ogólnego sędziów TK premier powiedział, że każdemu posiedzeniu rządu towarzyszy "rozsądna obawa", jak pomysły rządu czy posłów będą potraktowane przez TK. "Okazuje się, że te obawy są najskuteczniejszym sposobem hamowania niektórych pomysłów legislacyjnych" - dodał. Podziękował sędziom za ten "srogi i uzasadniony nadzór nad procesem legislacyjnym".

Tusk przyznał, że debatę co do zmian konstytucji może wywołać np. kwestia wprowadzenia euro lub np. ewentualnego głosowania za pośrednictwem internetu.

Premier mówił też o pokusie w niektórych państwach UE, aby sądy konstytucyjne wykorzystywać do zakwestionowania integracji w ramach UE.

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze

Brak komentarzy.