TKKomisje PE będą debatować o łupkach

bezpieczeństwo środowiska| Bogusław Sonik| gaz łupkowy| Parlament Europejski

włącz czytnik
Komisje PE będą debatować o łupkach
Gmachy Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Foto: Wikimedia Commons

W tym tygodniu odbędą się dwie ważne debaty w komisjach Parlamentu Europejskiego poświęcone kwestii bezpieczeństwa wydobycia gazu łupkowego.

We wtorek 18 września w Komisji Przemysłu Badań Naukowych i Energii odbędzie się debata ws. raportu, który podkreśla pozytywne aspekty pozyskania gazu z nowych źródeł w kontekście gospodarczym.

W środę o godz. 10.30 Komisja Ochrony Środowiska ma ostatecznie przyjąć sprawozdanie europosła Bogusława Sonika (PO) dotyczące wpływu wydobycia gazu łupkowego i ropy łupkowej na środowisko naturalne. Raport rzekonuje w nim, że każde państwo powinno mieć prawo decydowania o tym jak regulować kwestie eksploatacji gazu ze złóż niekonwencjonalnych.

Jak zapewnia poseł Sonik wiadomo już, że uda się przekonać posłów, w tym frakcję Zielonych, że przy zachowaniu postawy ostrożnościowej, najwyższych standardów, dobrych praktyk i przejrzystości działań możliwa jest eksploatacja gazu łupkowego w sposób mało uciążliwy dla środowiska i nie ma potrzeby nakładania moratorium na jego wydobycie.

Mimo to debata podczas posiedzenia komisji prawdopodobnie będzie gorąca. Francuscy europosłowie będą przekonywali do wprowadzenia moratorium na wydobycie gazu łupkowego w całej Unii Europejskiej.

wnp.pl

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze

Brak komentarzy.