TK
Rosja chce eksportować gaz do obydwu państw koreańskich
gaz ziemny| Kaesong| Kim Dzong-un| Korea| Korea Płn.| Motsegora| Park Geun-Hye| Rosja| Syberia
włącz czytnikPrzywódcy Korei Północnej i Rosji komunikują się regularnie – oświadczył nowy wysłannik Moskwy do Phenianu. W wywiadzie dla rosyjskiej państwowej agencji prasowej TASS, Aleksander Motsegora, ambasador Federacji Rosyjskiej w Korei Północne powiedział, że najważniejsi przywódcy obu krajów jak i urzędnicy wyższego szczebla „prowadzą aktywny dialog polityczny”
Motsegora stwierdził, że przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un i prezydent Rosji Władimir Putin regularnie wymieniają informacje.
Dodał, że w tym roku oba kraje zaplanowały rozmaite obchody mające uczcić ich przyjaźń. Chodzi w szczególności o obchody w Rosji 70. Rocznicy klęski nazistowskich Niemiec i wyzwolenia Korei spod okupacji japońskiej.
Moskwa rozszerzyła zaproszenie do udziału w uroczystych obchodach Dnia Zwycięstwa 9 maja w Moskwie na oba państwa koreańskie.
Seul jeszcze nie zdecydował, czy prezydent Park Geun-Hye weźmie udział w uroczystościach. Jeśli decyzja będzie pozytywna, to w Rosji dojdzie do historycznego spotkania przywódców obu państwa koreańskich.
W wywiadzie dla TASS Motsegora powiedział, że jego kraj oczekuje rozwoju współpracy gospodarczej z Koreą Północną, a priorytetem dla Moskwy byłoby inwestowanie w wydobycie surowców mineralnych w Korei Północnej.
Ambasador Rosji zasugerował również, że Moskwa oczekuje zapoczątkowania współpracy trójstronnej, choćby przy realizacji projektu eksportu nadwyżek energii elektrycznej z Syberii na Półwysep Koreański i planu eksportu gazu ziemnego. Istnieje również możliwość, że rosyjskie firmy będą inwestować w przemysłowej strefie Kaesong.
Ambasador Rosji podkreślił również znaczenie rozwiązania kryzysu nuklearnego na Półwyspie.
Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.
Artykuły powiązane
Brak art. powiąznych.
Załączniki
Komentarze
Polecane
-
Oświadczenie Andrzeja Rzeplińskiego, prezesa Trybunału Konstytucyjnego
Andrzej Rzepliński -
Kaczorowski: Mitteleuropa po triumfie Trumpa
Aleksander Kaczorowski -
Piotrowski: Trybunał Konstytucyjny na straży wolnych wyborów i podstaw demokracji
Ryszard Piotrowski -
Prawnicy wobec sytuacji Trybunału Konstytucyjnego, badania i ankieta
Kamil Stępniak -
Skotnicka-Illasiewicz: Młodzież wobec Unii w niespokojnych czasach
Elżbieta Skotnicka-Illasiewicz
Najczęściej czytane
-
O naszym sądownictwie
Jan Cipiur -
Przepraszam, to niemal oszustwo
Stefan Bratkowski -
iACTA alea est
Magdalena Jungnikiel -
TK oddalił wniosek Lecha Kaczyńskiego dotyczący obywatelstwa polskiego
Redakcja -
Adwokat o reformie wymiaru sprawiedliwości
Rafał Dębowski
Brak komentarzy.