TKŚlubowanie sędziego Leona Kieresa

Adam Jamróz| Andrzej Rzepliński| Leon Kieres| Prezydent

włącz czytnik

Leon Kieres, sędzia Trybunału Konstytucyjnego wybrany 13 lipca 2012 r. przez Sejm, złożył wobec Prezydenta RP ślubowanie. Podczas poniedziałkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski odznaczył również kończącego kadencję sędziego Trybunału Konstytucyjnego Adama Jamroza.

Za wybitne zasługi w kształtowaniu orzecznictwa konstytucyjnego oraz zasad demokratycznego państwa prawa i kultury prawnej, za osiągnięcia w działalności państwowej, publicznej i naukowej prof. Adam Jamróz został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Prof. Leon Kieres zastąpił w Trybunale Konstytucyjnym prof. Adama Jamroza, którego kadencja upłynęła 22 lipca 2012 r.

- Cieszę się, że stało się dobrym obyczajem dziękowanie tym sędziom TK, którzy kończą swoją trudną pracę w tym ważnym miejscu, miejscu fundamentu demokracji polskiej - powiedział prezydent. Dziękował prof. Jamrozowi za jego pracę i wysiłek. 

Nowemu sędziemu TK Leonowi Kieresowi prezydent życzył, aby cała jego wiedza i umiejętności była przydatna w sprawach trudnych, bo - jak podkreślił - tylko takie sprawy trafiają do TK, gdzie trzeba ważyć wszystkie racje, ważyć postawową miarą jaką jest wierność Konstytucji RP.

W uroczystości wzięli udział m.in. prezes TK prof. Andrzej Rzepliński, Szef KPRP Jacek Michałowski oraz ministrowie i doradcy prezydenta.

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze

Brak komentarzy.