TK
20 lat funkcjonowania prokuratorskich struktur do spraw przestępczości zorganizowanej
Andrzej Seremet| Eurojust| korupcja| Marek Jamrogowic| Mirosław Schossler| Prokuratura Generalna| przestępczość zorganizowana| Ryszard Rychlik
włącz czytnikDzisiejsza konferencja jest (…) dla mnie znakomitą okazją, aby podziękować wszystkim osobom, zarówno nadal pozostającym w strukturach prokuratury, jak również będącym już poza nimi, które swoim zaangażowaniem, umiejętnościami i profesjonalizmem przyczyniały się i przyczyniają się do tego, że prokuratorski pion do spraw przestępczości zorganizowanej może sprawnie funkcjonować i odnosić sukcesy.
Dziękuję tym wszystkim, którzy - w różnych okresach - byli z nim związani w przeszłości. To Państwa wiedza, doświadczenie i determinacja dały tym strukturom solidne podstawy. Dziękuję tym, którzy tworzą ten pion obecnie.
To dzięki Państwu - pomimo zmian organizacyjnych i kadrowych - nie tylko funkcjonuje on w sposób sprawny i efektywny, ale jest również postrzegany jako elitarny w strukturach prokuratury.
Dziękuję również naszym partnerom - przedstawicielom wszystkich służb i organów państwowych współpracujących z prokuraturą, bez których większość sukcesów, jakie udało się nam osiągnąć w ciągu tych dwudziestu lat, nie byłaby możliwa - powiedział Prokurator Generalny Andrzej Seremet otwierając 17 czerwca 2014 r. konferencję „XX lat funkcjonowania prokuratorskich struktur do spraw przestępczości zorganizowanej”.
Prokurator Generalny pokreślił również, że codzienna pracy w pionie do spraw zwalczania przestępczości zorganizowanej to przecież między innymi nielimitowany czas pracy, żmudne przedzieranie się przez materiał dowodowy zgromadzony w dziesiątkach, a nieraz setkach tomów akt, czynności procesowe wykonywane pod presją upływających terminów, sesje sądowe niejednokrotnie odbywające się na drugim końcu kraju, trudne decyzje podejmowane pod ostrzałem nie zawsze przychylnej opinii publicznej, czy niezasłużona krytyka z jej strony. (pełny zapis wystąpienia Prokuratora Generalnego w załączniku do komunikatu).
Z dużym aplauzem uczestnicy spotkania przyjęli wystąpienie prokuratora w stanie spoczynku Ryszarda Rychlika, wieloletniego dyrektora Departamentu pionu PZ Prokuratury Krajowej. Przypomniał on początki tworzących się w polskiej prokuraturze struktur do walki z przestępczością zorganizowaną i jak powiedział: „Przed prokuratorami postawiono wówczas trudne wyzwanie, któremu sprostaliśmy, czego dowodem były i są liczne sukcesy w walce ze światem przestępczym. Dzisiaj z perspektywy 20 lat pragnę podziękować prokuratorom, którzy podtrzymuję tę ideę, a nasza uroczystość przypomina o więzi tych którzy tę działalność prokuratury kontynuują z tymi, którzy są w już stanie spoczynku”.
Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.
Artykuły powiązane
Załączniki
Komentarze
Polecane
-
Oświadczenie Andrzeja Rzeplińskiego, prezesa Trybunału Konstytucyjnego
Andrzej Rzepliński -
Kaczorowski: Mitteleuropa po triumfie Trumpa
Aleksander Kaczorowski -
Piotrowski: Trybunał Konstytucyjny na straży wolnych wyborów i podstaw demokracji
Ryszard Piotrowski -
Prawnicy wobec sytuacji Trybunału Konstytucyjnego, badania i ankieta
Kamil Stępniak -
Skotnicka-Illasiewicz: Młodzież wobec Unii w niespokojnych czasach
Elżbieta Skotnicka-Illasiewicz
Najczęściej czytane
-
O naszym sądownictwie
Jan Cipiur -
Przepraszam, to niemal oszustwo
Stefan Bratkowski -
iACTA alea est
Magdalena Jungnikiel -
TK oddalił wniosek Lecha Kaczyńskiego dotyczący obywatelstwa polskiego
Redakcja -
Adwokat o reformie wymiaru sprawiedliwości
Rafał Dębowski
Brak komentarzy.