Państwo



CBŚ już wydzielone z Komendy Głównej Policji

CBŚ| Centralne Biuro śledcze Policji| czynności dochodzeniowo-śledcze| czynności operacyjno-rozpoznawcze| Komenda Główna Policji| MSW| policja| Ustawa o policji

włącz czytnik

Do tej pory wnioski o wykonywanie tych czynności do odpowiednich organów składał Komendant Główny Policji
lub Komendanci Wojewódzcy.

Wydatki związane z funkcjonowaniem CBŚP będą ujmowane w planie finansowym Komendy Głównej Policji oraz odpowiednich komend wojewódzkich.

Inne zmiany w ustawie o policji

Ustawa o zmianie ustawy o Policji oraz niektórych innych ustaw ma także na celu uzupełnienie obowiązujących przepisów o kwestie dotyczące poszukiwania osób. Policja będzie miała prawo do wykonywania czynności operacyjno-rozpoznawczych, dochodzeniowo-śledczych i administracyjno-porządkowych w zakresie poszukiwania zaginionych osób.

Ustawa zakłada także poszerzenie zbioru danych, które będą gromadzone i przetwarzane w bazie danych DNA, o dodatkowe kategorie tj. osoby zaginione oraz dane osób, od których pobierano wymaz ze śluzówki policzków w celu identyfikacji osób zaginionych lub zwłok o nieustalonej tożsamości. W projekcie ustawy określono też zasady funkcjonowania zbiorów danych daktyloskopijnych, których administratorem jest Komendant Główny Policji. W zbiorze tym będą gromadzone i przetwarzane informacje dotyczące osób zaginionych oraz dane osób, od których pobrano wymaz ze śluzówki policzków w celu identyfikacji osób zaginionych lub zwłok o nieustalonej tożsamości.### br br ###

Lex.pl

Poprzednia 12 Następna

Państwo

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze

Brak komentarzy.