PaństwoNowe przepisy mają ograniczyć dostęp do billingów

włącz czytnik

Rząd przygotowuje nowe przepisy regulujące sposób wykorzystania przez służby wrażliwych danych telekomunikacyjnych uzyskiwanych od operatorów stacjonarnych i komórkowych.

W MSW trwają prace nad projektem ustawy, który będzie wykonaniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego w zakresie prowadzenia kontroli operacyjnej i pozyskiwania danych telekomunikacyjnych – przyznaje Małgorzata Woźniak, rzeczniczka prasowa resortu. Dodaje, że w lutym 2015 r. projekt ustawy o zmianie ustawy o policji oraz niektórych innych ustaw (który reguluje te kwestie) został wpisany przez zespół ds. programowania prac rządu do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Zmianę ustawy przepisów wymusił Trybunał Konstytucyjny, który na wniosek m.in. rzecznika praw obywatelskich w lipcu 2014 r. wydał orzeczenie kwestionujące przepisy regulujące zasady prowadzenia przez służby mundurowe i służby specjalne kontroli operacyjnej oraz uzyskiwania i przetwarzania przez nie danych telekomunikacyjnych. Trybunał dał administracji 1,5 roku na wprowadzenie zmian.
Lex.pl

Państwo

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze

Brak komentarzy.