TK



Arabskie petrodolary a polski plan prywatyzacyjny – insider o przykładzie emiratu Abu Zabi

Abu Zabi| ADIA| ADNOC| Arabia Saudyjska| BRIC| Citigroup| Donald Tusk| petrodolary

włącz czytnik

[49] W 2008 podpoznański Solaris sprzedał 225 autobusów dubajskiej Road & Transport Authority.

[50] Największe salony z sieci tej polskiej marki spotkać można w centrach handlowych w Abu Zabi czy Dubaju.

[51] Produkty Sokołowa dostępne są w Abu Zabi w wielu supermarketach, oczywiście zwykle na stoiskach z wędlinami niespełniającymi zasad halalu.

O autorze:

Marcin A. Piasecki – ukończył studia magisterskie na ESCP Europe w Paryżu (Finanse) i na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (Wydział Zarządzania). Odbył również podyplomowe studia INSEAD Executive Program oraz General Electric Leadership Program. Pracę zawodową rozpoczął w bankowości inwestycyjnej Citigroup, początkowo w Paryżu, a następnie w Londynie. W biurze paryskim pracował w zespołach doradczych przy międzynarodowych transakcjach kapitałowych (fuzje i przejęcia). W Londynie doradzał międzynarodowym klientom takim jak Shell, ConocoPhillips, Gaz de France czy Dubai Aluminium Company i Saudi Electric Company przy wielomiliardowych finansowaniach typu Project Finance. W 2008 roku dołączył do zespołu międzynarodowych ekspertów w państwowej firmie inwestycyjnej, Mubadala Development Company, w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W Mubadali był odpowiedzialny za finansowanie projektów inwestycyjnych oraz szkolenie przyszłych kadr zarządczych. Od września 2011 roku pracuje w Londynie, jako menadżer w prywatnej grupie kapitałowej inwestującej w energetykę, sektor naftowy, infrastrukturę i nieruchomości.

Poprzednia 20212223 Następna

Publicystyka

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Artykuły powiązane

Brak art. powiąznych.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze

Brak komentarzy.