TK



ETS: autor oprogramowania nie może sprzeciwić się odsprzedaży swych „używanych” licencji

ETS| licencja| Oracle| prawa autorskie| program komputerowy

włącz czytnik

W tym kontekście Trybunał udzielił odpowiedzi, że każdy następny nabywca kopii, w przypadku której przysługujące podmiotowi praw autorskich prawo do rozpowszechniania zostało wyczerpane, jest w tym sensie uprawnionym nabywcą. Może on zatem pobrać na swój komputer kopię, którą sprzedał mu pierwszy nabywca. Takie pobranie należy uznać za zwielokrotnienie programu komputerowego konieczne do umożliwienia korzystania z tego programu przez tego nowego nabywcę zgodnie z zamierzonym celem.

Nowy nabywca licencji na korzystanie, taki jak klient UsedSoft, będzie zatem mógł, jako uprawniony nabywca poprawionej i uaktualnionej kopii danego programu komputerowego, dokonać pobrania tej kopii ze strony internetowej podmiotu praw autorskich.

[1] Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych (Dz.U. L 111, s. 16).

www.curia.europa.eu

Poprzednia 123 Następna

Świat

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze

Brak komentarzy.