TKAdw. Andrzej Zwara ponownie prezesem NRA

adwokatura| Andrzej Zwara| Naczelna Rada Adwokacka| samorząd adwokacki

włącz czytnik
Adw. Andrzej Zwara ponownie prezesem NRA

Adwokat Andrzej Zwara zdobywając 282 głosy wygrał wybory na prezesa NRA.

Ogłoszeniem wyników wyborów na najwyższe stanowiska samorządu adwokackiego zakończył się pierwszy dzień XI Krajowego Zjazdu Adwokatury.

Adw. Andrzej Zwara uzyskał 282 głosy, adw. Krzysztof Boszko 46, zaś adw. Robert Rynkun-Werner 18.

Prezesem Wyższego Sądu Dyscyplinarnego ponownie został wybrany adw. Jacek Ziobrowski, który wygrał liczbą 210 głosów. Jego kontrkandydat – adw. Radosław Baszuk uzyskał 131 głosów.

Również na kolejną kadencję został wybrany przewodniczący Wyższej Komisji Rewizyjnej adw. Sławomir Ciemny, który zdobył 206 głosów. 136 głosów otrzymał natomiast jego przeciwnik – adw. Marek Kopczyński.

Adw. Andrzej Zwara – w roku 1993 złożył egzamin adwokacki. Do roku 1996 był pracownikiem naukowym Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego i prowadził zajęcia w Katedrze Prawa Administracyjnego. Swoją pracę w samorządzie adwokackim rozpoczął w 2001 roku jako członek ORA w Gdańsku. W latach 2004-2007 był członkiem Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej, zaś w latach 2007-2010 członkiem Naczelnej Rady Adwokackiej. Był członkiem licznych komisji i zespołów przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. W roku 2004 Naczelna Rada Adwokacka odznaczyła go odznaką Adwokatura Zasłużonym.

Adw. Jacek Ziobrowski jest adwokatem izby opolskiej. Wykonuje zawód adwokata od 1982 r. Swoją działalność w samorządzie adwokackim rozpoczął w 1992 r. – był skarbnikiem, wicedziekanem, a w latach 2004-2010 dziekanem ORA w Opolu. Wielokrotnie był delegatem na Krajowy Zjazd Adwokatury. Członek komisji egzaminacyjnych dla kandydatów na aplikację adwokacką i dla adwokatów, wieloletni patron aplikantów adwokackich. Odznaczony w 2010 roku odznaką Adwokatura Zasłużonym.

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze

Brak komentarzy.