TKNikt nie pracuje nad zmianą art. 212 kk

Art. 212 kk| HFPC| Izba Wydawców Prasowych| PSL| Senat| Stowarzyszenie Gazet Lokalnych

włącz czytnik

Ani resort sprawiedliwości, ani żadna partia nie kwapi się do zmiany krytykowanego przez środowisko dziennikarskie i wydawcó przepisu. Z inicjatywy w tym zakresie definitywnie wycofali się posłowie PSL.

Także resort sprawiedliwości, który pod naciskiem mediów oraz organizacji społecznych przedstawił swą wstępną i roboczą propozycję zmian, po cichu rezygnuje z pomysłu. Oficjalnie tłumaczy, że wciąż „analizuje problem”.

Pomysł nowelizacji rzeczywiście powstał w PSL. Ale w wyniku dalszych konsultacji w samym klubie nie zyskał aprobaty i nie został przekazany do Sejmu – przyznaje Krzysztof Kosiński, rzecznik prasowy tej partii.

Z kolei resort sprawiedliwości twierdzi, że konkretne propozycje Izby Wydawców Prasowych, Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oraz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka „wymagają dokładnej oceny i podjęcia decyzji w przedmiocie kierunków ewentualnych zmian w kodeksie karnym.

lex.pl

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze

Brak komentarzy.