TK



Sąd oddalił skargi Lux Veritatis i Mediasat

KRRiTV| Lux Veritatis| Mux-1| Tadeusz Rydzyk

włącz czytnik
Sąd oddalił skargi Lux Veritatis i Mediasat
Manifestacja w obronie TV Trwam. Foto: glosrydzyka.blox.pl

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił w piątek skargę Fundacji Lux Veritatis i spółki Mediasat.
Skargi Fundacji Lux Veritatis i spółki Mediasat dotyczyły decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 17 stycznia 2012 roku, utrzymującej w mocy wcześniejszą decyzję o zagospodarowaniu pierwszego multipleksu.

Piątkowy wyrok oznacza, że decyzja KRRiT o obsadzie MUX-1 pozostaje utrzymana.

W swoim komunikacie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podkreśla, że "zawsze stała na stanowisku, że właściwym sposobem rozwiązania sporu dotyczącego decyzji koncesyjnej jest postępowanie przed sądem."

Do konkursu o cztery miejsca na multipleksie pierwszym przystąpiło 17 podmiotów, które w chwili składania wniosków posiadały koncesję na rozpowszechnianie programu w sposób satelitarny. Spośród nich Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uchwałami z 26 kwietnia i 6 lipca 2011 r. wybrała czterech nadawców spełniających kryteria określone w ustawie o radiofonii i telewizji oraz rozporządzeniu regulującym postępowanie koncesyjne.

Od tej decyzji odwołało się czterech wnioskodawców, którzy nie uzyskali koncesji - spółki: Mediasat, Superstacja, Astro oraz Fundacja Lux Veritatis. Każdy z wnioskodawców zaskarżył decyzję w innym zakresie i przedstawił inne argumenty. Wszyscy wnioskodawcy zostali powiadomieni o złożonych wnioskach o ponowne rozpatrzenie, mieli zagwarantowane prawo do wniesienia uwag i zajęcia stanowiska w każdej kwestii oraz na każdym etapie postępowania prawo do wglądu w pełną dokumentację zarówno osobiście, jak i przez pełnomocników.

Po zakończeniu procesu odwoławczego, 17 stycznia 2012 roku KRRiT utrzymała w mocy swoją wcześniejszą decyzję o zagospodarowaniu pierwszego multipleksu.

Jako podaje komunikat KRRiTV "tym samym zakończyło to proces koncesyjny na MUX-1 (konkurs został zakończony decyzją Przewodniczącego KRRiT DR-018/2012, objętą klauzula poufne przez Fundację Lux Veritatis – w załączeniu pisma Przewodniczącego KRRiT z wnioskiem o zdjęcie klauzuli, oba pozostały bez odpowiedzi)".

W czasie rozprawy przed siedzibą WSA w Warszawie zgromadzili się liczni zwolennicy o, Tadeusza Rydzyka, którzy manifestowali swoje niezadowolenie z decyzji KRRiTV.

Fundacji Lux Veritatis i spółce Mediasat przysługuje prawo wniesienia kasacji do NSA.

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze

Brak komentarzy.