TK



Absolwenci są tak dobrzy, jak szanse, które dostają

bezrobocie absolwentów| edukacja wyższa| Marek Belka| reforma edukacji| system edukacji| uczelnie wyższe

włącz czytnik

Popularny jest także endowment, czyli darowizna absolwentów, która przeznaczana jest na sfinansowanie przeróżnych potrzeb uczelni. Studenci San Jose State University dzięki endowment mają możliwość uzyskania stypendium na wyjazd Chin i Tajwanu, gdzie spotykają się z przedstawicielami najlepszymi firmach technologicznych. Poznają kulturę Azji oraz nawiązują bezcenne kontakty.

Polskie zrzeszenia absolwentów są słabo dostrzegalne. Wskazać można Studenckie Koło Naukowe Finansów Międzynarodowych SGH. SKN FM utworzyło bazę danych, do której wprowadzane są informacje o jego członkach i absolwentach. Dzięki takiej bazie wiedzą do kogo mogą zwrócić się z prośbą o pomoc przy realizacji konkretnego projektu naukowego czy też aplikowaniu o praktyki.

Szkolenie to najlepsza inwestycja w ludzi – mówi Marek Belka, prezes NBP. Firmy działające na zachodzie już dawno się o tym przekonały. Zaangażowanie w proces edukacji jest kosztowne, ale zyski takiej synergii nieocenione. Firmy zamiast przerzucać odpowiedzialność za błędy w wykształceniu powinny wykorzystać wypracowany i dobrze funkcjonujący na zachodzie model.

Aleksander Aleszczyk studiuje na kierunku Ekonomia i Finanse na University of Exeter
Monika Kamińska jest studentką prawa na Uniwersytecie Warszawskim
Tomasz Kołodziejak studiuje ekonomię na San Jose State University
Jan Szumieł jest studentem ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Praca została wyróżniona w konkursie Obserwatora Finansowego: „Gdyby to zależało ode mnie, to…”

Obserwator Finansowy

Poprzednia 1234 Następna

Debaty

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Artykuły powiązane

Brak art. powiąznych.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze

Brak komentarzy.