TK
Sąd Trybunału Sprawiedliwości UE ma nowy regulamin
CCBE| Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej| Komisja UE| OHIM| Parlament Europejski| Sąd do spraw Służby Publicznej| Trybunał Sprawiedliwości UE
włącz czytnikPrzewidziany w regulaminie postępowania formularz wniosku o przyznanie pomocy prawnej musiał zostać dostosowany w celu uwzględnienia rozszerzenia zakresu zastosowania pomocy prawnej na osoby prawne. Ponadto, informacjom służącym ułatwieniu jego zrozumienia przez osoby, które nie są reprezentowane przez adwokata lub radcę prawnego, nadano formalnie większe znaczenie. Posługiwanie się nowym formularzem wniosku o przyznanie pomocy prawnej, który zostanie opublikowany w Dz.U. UE i udostępniony na stronie internetowej Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, będzie wymagane od dnia 1 lipca 2015 r.
Wreszcie, trzy wykazy kontrolne, do których odsyłają praktyczne przepisy wykonawcze, są dostępne na stronie internetowej Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Dokumenty te, mające pomóc przedstawicielom stron, dostarczają informacji na temat sposobu redagowania i składania skargi w wersji papierowej lub za pośrednictwem aplikacji e-Curia oraz w przedmiocie przebiegu rozprawy.
1 Praktyczne przepisy wykonawcze do regulaminu postępowania przed Sądem, formularz wniosku o przyznanie pomocy prawnej i szereg wykazów kontrolnych.
2 W następstwie zgody udzielonej przez Trybunał Sprawiedliwości, projekt regulaminu postępowania został przekazany Radzie w dniu 14 marca 2014 r., zgodnie z art. 254 akapit piąty TFUE. Po uzyskaniu zgody Rady w dniu 10 lutego 2015 r., regulamin postępowania został przyjęty przez Sąd w dniu 4 marca 2015 r. i opublikowany w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 23 kwietnia 2015 r. (Dz.U. L 105, s. 1).
3 Artykuł 47 Karty.
4 Instrukcje dla sekretarza z dnia 5 lipca 2007 r. (Dz.U. L 232, s. 1), zmienione w dniu 17 maja 2010 r. (Dz.U. L 170, s. 53) i w dniu 24 stycznia 2012 r. (Dz.U. L 68, s. 20).
5 Praktyczne instrukcje dla stron w postępowaniach przed Sądem z dnia 24 stycznia 2012 r. (Dz.U. L 68, s. 23).
Trybunał Sprawiedliwości UE
Poprzednia 123 Następna
Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.
Artykuły powiązane
Brak art. powiąznych.
Załączniki
Komentarze
Polecane
-
Oświadczenie Andrzeja Rzeplińskiego, prezesa Trybunału Konstytucyjnego
Andrzej Rzepliński -
Kaczorowski: Mitteleuropa po triumfie Trumpa
Aleksander Kaczorowski -
Piotrowski: Trybunał Konstytucyjny na straży wolnych wyborów i podstaw demokracji
Ryszard Piotrowski -
Prawnicy wobec sytuacji Trybunału Konstytucyjnego, badania i ankieta
Kamil Stępniak -
Skotnicka-Illasiewicz: Młodzież wobec Unii w niespokojnych czasach
Elżbieta Skotnicka-Illasiewicz
Najczęściej czytane
-
O naszym sądownictwie
Jan Cipiur -
Przepraszam, to niemal oszustwo
Stefan Bratkowski -
iACTA alea est
Magdalena Jungnikiel -
TK oddalił wniosek Lecha Kaczyńskiego dotyczący obywatelstwa polskiego
Redakcja -
Adwokat o reformie wymiaru sprawiedliwości
Rafał Dębowski
Brak komentarzy.