TK



Bugaj: Scenariusze dla Polski

dynamika rozwoju| finanse publiczne| kapitał społeczny| Polska| transformacja| Unia Europejska

włącz czytnik

Jest pewne, że najbliższe wybory nie będą momentem „narodowego namysłu” nad drogą, którą Polska powinna podążać w następnych latach, a wyborcy – jak dotychczas – będą wybierać  wg zasady mniejszego zła. Trudno patrzeć w przyszłość ze szczególnym optymizmem. Trzeba mieć nadzieję, że uwarunkowania rozwoju w najbliższych latach nie będą jednak szczególnie niekorzystne i klasa polityczna nie zostanie poddana szczególnie surowemu egzaminowi.

Ośrodek Myśli Politycznej

Tekst rozwijający tezy wystąpienia z konferencji Ośrodka Myśli Politycznej, Instytutu Stefczyka i Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ "Wolny rynek i gospodarka społeczna -- wyzwania czasów kryzysu". Odbyła się ona w Krakowie, 25 lutego 2011 r.

Poprzednia 4567 Następna

Debaty

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze


aldebaranek | 08-06-12 17:24
Dobry tekst, choć język zawiły, ale jak się lubi pana prof. Bugaja, to się człek przedrze. Jednak - niejako w ilustracji (nieco przewrotnej) - jawił mi się i wyostrzał obraz moich dwóch szwagrów, obu bezrobotnych (bo im się nie chce, albo nie opłaca), nie mających żon, ani dzieci (bo im się nie chce, albo nie opłaca), żyjących na emeryturze swej matki, która im daje miskę i opierunek, cieszących się jak dzieci z drobnych oszustw (MPK, basen miejski, abonament rtv itp). Myślicie, że martwią się przyszłością Polski? A może myślicie, że są wyjątkami?..