TKRzecznicy ochrony prywatności spotkają się w Warszawie

Europejski Inspektor Ochrony Danych| GIODO| konferencja międzynarodowa| Małgorzata Kałużyńska-Jasak| ochrona danych osobowych| prywatność| Wojciech Rafał Wiewiórowski

włącz czytnik

Międzynarodowe Konferencje Rzeczników Ochrony Danych i Prywatności to najważniejsze, poświęcone zagadnieniom ochrony danych osobowych i prywatności, coroczne spotkania, w których biorą udział rzecznicy ochrony danych osobowych z Europy - na czele z Europejskim Inspektorem Ochrony Danych, a także z całego świata (m.in. Kanady, USA, Australii, Hongkongu), przedstawiciele instytucji UE, rządów państw spoza UE, uznani eksperci zajmujący się tą problematyką, przedstawiciele świata akademickiego, krajowe i międzynarodowe organizacje pozarządowe działające na rzecz praw człowieka oraz przedstawiciele biznesu. Organizowane od 34 lat spotkania rzeczników ochrony danych osobowych z różnych krajów stały się ważną platformą wymiany poglądów na temat najnowszych problemów w dziedzinie ochrony prywatności i danych osobowych. W czasie konferencji poruszane są zagadnienia dotyczące zarówno istotnych zagrożeń prywatności, jak i możliwych instrumentów jej ochrony.

Organizację tegorocznej, 35. Międzynarodowej Konferencji Rzeczników Ochrony Danych i Prywatności powierzono polskiemu organowi ds. ochrony danych osobowych podczas 34. Konferencji, której gospodarzem w 2012 r. był Urząd ds. Regulacji i Kontroli Danych Osobowych (URCDP) w Urugwaju.
Partnerem konferencji jest Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska.
Lex.pl

Poprzednia 123 Następna

Debaty

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze


phueta | 01-09-13 00:35
mam prosbę do strasznie ważnych panów i pań którzy chcą uchronić moje dane przede mna samym. proszę przedyskutować również odwrotną stronę. ja chcę być widziany w książkach telefonicznych wraz z moim adresem i telefonem, chcę decydowac poprzez telefon z dostawcami prądu, łącz telefonicznych etc. o swoich sprawach czego nie mogę obecnie zrobić w imię wymyślonego prawa ochrony moich danych osobowych. może niech to ja decyduję co i jak chcę uchronić a nie jakiś urzędnik z drugiej strony. obecnie często nie moge wymóc nawet aby na znany z umowy kontrachentom mój adres domowy przysłano mi stan realizacji umowy/płatności. cos się komuś pomieszały pojęcia. sam juz czasem nie wiem czy nos dla tabakiery czy tabakiera dla nosa.
pozdrawiam serdecznie i zyczę owocnych obrad