Państwo



SA: ciasnota w celi i brak wózka dla inwalidy nie są niehumanitarne

areszt śledczy| dobra osobiste| inwalidztwo| norma powierzchni na osadzonego| Sąd Apelacyjny w Warszawie| tymczasowe aresztowanie

włącz czytnik

Wprawdzie norma powierzchni na jednego osadzonego nie została zachowana, ale powód przebywał w nienormowanych celach tylko tymczasowo. Przez 11 miesięcy pobytu w areszcie, cztery razy był w ciasnej celi. Sędzia Maciej Dobrzyński potwierdził, że dwie cele 11 i 12 nie miały wyodrębnionego, osłoniętego kącika sanitarnego. Jednak aresztowany mógł do nich dotrzeć o kulach. Na wózek inwalidzki czekał dwa tygodnie, a wiec niedługo – dodał sędzia. – Okoliczności sprawy wskazują, że osadzony traktował swoje zdrowie instrumentalnie. Powód nie wstawał z pryczy, bo nie chciał, gdyż zależało mu na przewiezieniu do szpitala, co istotnie się stało. Zadośćuczynienie się nie należy, gdyż poczucie krzywdy aresztowanego jest subiektywne.[wytłuszczenia - redakcja OK].

Sygnatura akt I ACa 1459/12, wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 24 maja 2013 r.
Lex.pl

Poprzednia 12 Następna

Państwo

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze

Brak komentarzy.