TK



Sekretarz Rady Europy: polski TK sparaliżowany; Sejm musi coś z tym zrobić

Beata Szydło| Piotr Gliński| Rada Europy| Thorbjoern Jagland| Trybunał Konstytucyjny| Witold Waszczykowski| Zbigniew Ziobro

włącz czytnik

Premier Beata Szydło po spotkaniu z Jaglandem podkreśliła, że spraw, którymi instytucje europejskie powinny się w tej chwili zajmować, jest wiele. Tymczasem - Polska jest państwem praworządnym, demokratycznym, nie dzieje się tutaj nic, co miałoby absorbować opinię europejską - zaznaczyła premier. Jak podkreśliła, wierzy, że będą to dobre i merytoryczne rozmowy.

Z kolei marszałek Sejmu Marek Kuchciński relacjonował  na Facebooku, że Jagland na spotkaniu powiedział: "Jako Rada Europy jesteśmy do dyspozycji, jednak inicjatywa porozumienia musi wyjść ze strony Polski". Wedle relacji Kuchcińskiego, sekretarz generalny Rady Europy wyraził też zadowolenie, że "położono podwaliny pod taki proces w miejscu, gdzie powinien się on toczyć - w Sejmie". -"Polska jest nieocenionym i szanowanym członkiem Rady Europy. Jej wyjście z problemów będzie wzorem dla innych krajów" - przekonywał sekretarz Rady Europy.

Natomiast wiceminister spraw zagranicznych Aleksander Stępkowski powiedział, że sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland docenił fakt, że opinia Komisji Weneckiej w sprawie zmian w TK została przekazana do Sejmu. - Bardzo docenił fakt, w jaki sposób opinia Komisji Weneckiej została potraktowana, tzn. że została przekazana do Sejmu, wskazał, że to dokładnie idzie po linii rekomendacji" - tak Stępkowski relacjonował opinię Jaglanda. "Ta decyzja konweniuje z rekomendacjami Komisji Weneckiej, doceniał, że w ten proces będą zaangażowani zarówno politycy, jak i eksperci - dodał wiceszef MSZ.

W wypowiedzi dla mediów po poniedziałkowym spotkaniu Jaglanda z szefem MSZ Witoldem Waszczykowskim Stępkowski ocenił ok. półgodzinne rozmowy jako "bardzo dobre" i poinformował, że poruszono w nich m.in. "tematy dotyczące sytuacji wewnętrznej w Polsce". Według nieoficjalnych informacji, oprócz kwestii TK, wśród tematów rozmowy znalazły się również reforma prokuratury oraz zmiany w mediach publicznych.(ks/pap)

Poprzednia 12 Następna

Trybunał Konstytucyjny

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze

Brak komentarzy.