TKPolska - dobra ocena, Węgry - zła

Lewandowski| UE

włącz czytnik
Polska - dobra ocena, Węgry - zła

Komisja Europejska pozytywnie wypowiedziała się o polskim budżecie i finansach publicznych. Bruksela uznała, że Polska realizuje jej zalecenia i nie ma potrzeby przestrzegania lub karania Warszawy. Gorzej wypadły Węgry. KE postuluje zamrożenie przekazywania unijnych funduszy dla Budapesztu.
Oceny Polski i Węgier są częścią szerszego programu. W środę prezentowano ocenę projektów budżetów na 2012 rok pięciu krajów objętych procedurą nadmiernego deficytu.
Przy ocenie budżetów KE stosowała nowe przepisy wzmocnionego Paktu Stabilności i Wzrostu (tzw. sześciopaku), które weszły w życie 13 grudnia.
Jak powiedział komisarz UE ds. budżetu Janusz Lewandowski, komisja wydając pozytywną ocenę dla Polski, uwzględniła dobry stan gospodarki i ograniczenie wydatków przez polski rząd. - W ocenie Komisji polski deficyt w tym roku osiągnie 3,3 proc. PKB, ale podliczając koszty reformy emerytalnej Polska znajduje sie na dobrej drodze do zrównoważenia finansów publicznych - powiedział Lewandowski.
 

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze

Brak komentarzy.