TK



Andrzej Rzepliński - życiorys

włącz czytnik

Od stycznia 1999 r. do maja 2007 r. członek Komitetu Bioetycznego Rady Europy. W latach 2005-2008 członek i sprawozdawca generalny (od 2007 r.) Komitetu Praw Gospodarczych, Społecznych i Kulturalnych ONZ.

Od 1991 r. członek redakcji dwóch kwartalników „Polis. Pismo o sztuce życia publicznego” oraz „Przeglądu Więziennictwa Polskiego”. Był redaktorem biuletynu: „In the Public Interest. Secret Services in Constitutional Democracy”, który ukazywał się w latach 1998-2000”. Od 2007 r. członek redakcji „Polskiego Rocznika Praw Człowieka i Prawa Humanitarnego” oraz „Archiwum Kryminologii”.

W latach 1988-1991 powołany przez Radę Administracyjną Fundacji Jana Pawła II na członka Rady Wykonawczej Polskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej w Rzymie. Współzałożyciel Sekcji Polskiej Międzynarodowej Komisji Prawników, Polskiego Towarzystwa Kryminologicznego im. prof. Stanisława Batawii, Towarzystwa Naukowego Prawa Karnego oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Wiktimologicznego, Międzynarodowego Stowarzyszenia Kryminologii, Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Karnego, międzynarodowym Amnestii Międzynarodowej, Polskiego Towarzystwa Studiów Politycznych oraz Centrum Monitoringu Wolności Prasy. W wielu z tych stowarzyszeń sprawował do 2008 r. funkcje kierownicze.

W styczniu 1998 r. był kandydatem Unii Wolności na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Do wyboru przez Sejm RP zabrakło dwóch głosów do wymaganej bezwzględnej większości. W 2005 r. był kandydatem Platformy Obywatelskiej na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. 8 lipca 2005 r. został wybrany przez Sejm, zaś 22 lipca 2005 r. Senat nie wyraził na to zgody.

Trybunał Konstytucyjny

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Artykuły powiązane

Brak art. powiąznych.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze

Brak komentarzy.