Debaty



Nie obroni się dobre prawo przyjęte z naruszeniem procedury legislacyjnej

ACTA| ETS| hazard| HFPC| legislacja| uustawa hazardowa

włącz czytnik

Wadliwość sposobu procedowania, „ukrywanie” zmian istotnych dla praw i wolności człowieka w nowelizacjach ustawy zupełnie z tematyką niezwiązanej, pozorowanie konsultacji społecznych spotkały się ze zdecydowaną i ostrą krytyką zarówno podmiotów, którym oficjalnie przedstawiono projekt do konsultacji społecznych, jak również innych, pominiętych przez rząd organizacji. Sposób procedowania budził tym większe zastrzeżenia, że ustawa, poza przepisami dotyczącymi stricte gier hazardowych, zawierała niezwykle kontrowersyjny pomysł nałożenia na operatorów telekomunikacyjnych obowiązku blokowania dostępu do stron internetowych, które znalazłyby się w tzw. Rejestrze Stron Niedozwolonych. Nie trzeba przypominać, że zmiany te prowadziłyby do daleko idącej zmiany modelu korzystania z Internetu i powodowałyby istotne implikacje dla wolności słowa w sieci.

Opinie instytucji i organizacji zaproszonych do konsultacji zdecydowanie negatywnie wypowiadały się o sposobie prac nad ustawą. Prezes UOKiK stała na stanowisku, że prace legislacyjne trzeba było powtórzyć z uwagi na to, że wysokie tempo prac nad projektem uniemożliwiło faktyczne konsultacje społeczne, a proponowane zmiany oznaczały rzeczywistszą rewolucję w dotychczasowym pojmowaniu znaczenia wolności jednostek i podmiotów korzystających z Internetu.

Debaty

Zawartość i treści prezentowane w serwisie Obserwator Konstytucyjny nie przedstawiają oficjalnego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

 
 
 

Załączniki

Brak załączników do artykułu.

 
 
 

Komentarze

Brak komentarzy.